sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

Müzikal

Çocuklar İçin Müzikal Çalışmaları

Müzikal; oyunculuk, dans ve müziğin bir arada bir performansa dönüştüğü güçlü bir sanat dalıdır. Yurt dışında çocuklar küçük yaşta bu kültürle tanışırlar. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmakta, sanata önem veren bazı okullarda sosyal kulüp faaliyeti olarak bu alanda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Çocukların doğalarında var olan şarkı söyleme, dans etme ve oyun güdüleriyle sevecekleri, keyif alacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir alandır.

Siz de böyle eğlenceli bir müzikalde yer almak ister misiniz ?

MÜZİKAL EĞİTİMİNDE NELER YAPIYORUZ ?

Her grupta en az 6, en çok 12 öğrenci olacak şekilde planlanan atölyede amaç; Müzikal Tiyatro sanat dalını çocuklara tanıtmak, sevdirmek ve müzikal öğelerin ( dans, oyunculuk, şarkı söyleme ) işlenerek performansa dönüşebileceği bir alt yapı oluşturmaktır. 

Sizdrama Sanat ve Eğitim Merkezi’nde müzikal çalışmalarında; drama oyunları, oyunculuk, doğaçlama, beden- ritm – hareket , ses ve nefes çalışmaları, diksiyon , müzik-beden koordinasyon çalışmaları, kulak geliştirme egzersizleri, müzikal parçalarda birlikte söyleme ( ensemble ), solo söyleme ve müzikal stil çalışmaları yapılmaktadır.

Müzikal Tiyatro; bir performans sanat dalıdır. Sene sonunda bir sahne performansı yapma hedefi üzerinden yola çıkmaktayız. 

2011’den bu güne Sizdrama Sanat ve Eğitim Merkezi’nde yaptığımız müzikal tiyatro performanslarını; öğrencilerimizin sahnede kendi istedikleri şekilde yer alması ve yaratım sürecine katkı sağladıkları bir süreç olarak planladık. Bu sene de hedefimiz bu yöndedir.

Çalışmalarımız 2 eğitmen eşliğinde yürütülür.