sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

A.Suat GÜNEŞ

A.Suat GÜNEŞ

Kurucu-Yaratıcı Drama Lideri-Danışman

Biyografi

Denizli doğumlu Suat Güneş, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev yaparken tanıştığı yaratıcı drama yöntemi sayesinde 1999 yılında hayatını tamamen insan farkındalığı, eğitimi ve gelişimi ile ilgili alanlara yönlendirmiştir.

Bu amaçla 2003 yılında Sizdrama Gelişim Akademisini kuran Suat Güneş, Yaratıcı drama yönteminin dönüştürücü gücünü kullanarak, EĞİTİM, ÖĞRETİM, FARKINDALIK VE GELİŞİM alanlarında eğitimler vermeye devam etmiştir. 

“Eğitim; İnsanın yaşamda ihtiyaç duyabileceği becerilerin geliştirilmesi” düşüncesinden yola çıkarak, bireylerin yaparak yaşayarak, deneyimleyerek herhangi bir konuda fark etmesi, öğrenmesi ve gelişmesi için ortam sağlamak amacıyla EĞİTİM LİDERİ olarak  çalışmalarına devam etmektedir.

Kendisi tarafından oluşturulmuş eğitimler ve programlar;

Sizdrama KGP* (Yaratıcı drama yöntemli Kişilik Gelişim Programı)

ÖYD* (Ders konularının Öğretiminde Yaratıcı Drama Eğitimi)

Öz Değerler ( Ders programı koordinatörlüğü)

DramatİK* (Toplu işe alımlarda Yaratıcı drama kullanımı) 

Sınıf Lideri  (Mesleki İmaj- İletişim – Sınıf yönetimi… eğitimi)

Vizyon21* (21 Yüzyıl Bilinçli Meslek Seçim Programı) 

Nöro Drama* (Yaratıcı drama yöntemli Geliştirilebilir Beyin Eğitimi)

Veli Okul Uyumu* (Anne baba tutumlarının çocuk ve okul ilişkisindeki etkisi)   

 

 

ALDIĞI EĞİTİMLER

Çağdaş Drama Derneği, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (1995-ANKARA)

Oluşum Drama Enstitüsü, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (1999-ANKARA)

Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Temel tiyatro eğitimi (2002-İSTANBUL)

Çağdaş Drama Derneği, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (2008-İSTANBUL)

 Forbrain (Beyin Antrenörlüğü Eğitimi)

YAPTIĞI ÇALIŞMALAR

Farklı alanlarda Eğitim, öğretim ve gelişim çalışmaları yapmış ve yapmaktadır.

İNG BANK, TOYOTA, TİNANİC OTELLERİ/ BERLİN, ECZACIBAŞI VOLEYBOL, GÜNEY DİŞ, KARİYER NET, ATAŞEHİR BEL. KADIKÖY BEL. MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ… çalışan ve yönetici eğitimleri

ANABİLİM, ALEV, ADIGÜZEL MYO, BİLFEN, BİRİKİM, ÇAKABEY, İELEV, NEŞE ERBERK, ÖZADER, YA-PA eğitim kurumları, öğretmen, öğrenci, veli, yönetici eğitimleri ve seminerleri        

UYGULADIĞI ÖZEL PROGRAMLAR

DramaKGP (Drama Kişilik Gelişim Programı); Çocukların (5-14 yaş aralığı) kendini tanıma, iletişim, sosyal dikkat algı ve sorun çözme becerilerinin gelişimlerini amaçlayan ve psikolog eşliğinde uygulanan bir programdır.

ÖYD (Öğretimde Yaratıcı Drama); Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Lise… kademelerinde ders konularının Yaratıcı Drama yöntemi ile uygulanarak öğrencilerin, ders konularına ilgi duymasını, bilgileri somutlaştırabilmesini ve kalıcı öğrenmeyi oluşturmasını sağlayan bir modeldir. 

DramatİK (Yaratıcı drama yöntemli kurumsal eğitim programı); Kurumsal şirket çalışanlarının ihtiyaç duyduğu alanlardaki gelişimlerine destek vermek ve İşe alınacak personelin kısa zamanda pozisyona uygunluğunun belirlenebildiği bir programdır. 

Vizyon 21 (21 Yüzyıl bilinçli meslek seçim programı)

Sınıf Lideri (Öğretmenlerin sınıf yönetim becerilerini geliştirme programı)

5GEN (Yaratıcı drama yöntemli Kişisel Gelişim Programı); Yetişkinlerin, kişilik özelliklerinin kendisinde ve ilişkilerdeki etkisini fark ederek ihtiyaç duyduğu özellikleri roller üzerinden geliştirmesini amaçlayan bir kişisel gelişim programıdır

DramaREHBERLİK (Yaratıcı drama yöntemli rehberlik dersleri); Öğrencilerin duygusal, davranışsal, sosyal gelişmesine destek vermek amacıyla rehberlik konuları üzerinden Rehber öğretmenlere uygulanan bir eğitim programıdır.

YDL Geliştirme Programı: MEB onaylı, Yaratıcı Drama Liderlik Programını tamamlamış liderlerin, yaratıcı drama yöntemini her alanda kullanabilme becerilerinin geliştirildiği özel bir programdır

BİLDİRİLERİ

2011- Anabilim Eğitim Kurumlarında Eğitimde Yaratıcı Drama Projesi  

           Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Sempozyumu-İSTANBUL

2002- İlköğretimde, öğrencilerin derslere ilgisi ile dramanın ilişkilendirilmesi

          Ulusal Yaratıcı Drama Buluşması-ANKARA

1999- Tiyatro oyununun drama yöntemi ile sahneye konması

          Ulusal Yaratıcı Drama Buluşması-ANKARA

 TV PROGRAMI

Anne Baba Akademisi Televizyon Programı; (You Tube) Anne, babaların kendi tutum ve davranışlarını fark etmeleri, ebeveynlik gelişimlerine katkı sağlamaları ve çocuklarına daha verimli ve uygun destek verebilmelerine desteklemek amacıyla 3 bölümlük programda sorumluluk almıştır.