info@yaraticidrama.com.tr +90 216 469 89 02
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
Randevu Alın

A.Suat GÜNEŞ

A.Suat GÜNEŞ

Kurucu-Yaratıcı Drama Lideri-Danışman

Biyografi

Denizli doğumlu Suat Güneş, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev yaparken yaratıcı drama ile tanışması hayatını tamamen bu alana yönlendirmesine sebep olmuştur. İlk olarak, 1995 yılında tiyatro metinlerinin, dramaturji, doğaçlama, oyunculuk ve sahneleme süreçlerinde yaratıcı drama yöntemi kullanılması ve uygulanmasına yönelik çalışmalar yapmıştır.

2003 yılında Sizdrama Gelişim Akademisini kuran Suat Güneş, Yaratıcı drama yönteminin, EĞİTİM, ÖĞRETİM, FARKINDALIK VE GELİŞİM gibi her alanda etkili olarak kullanılabileceği düşüncesi ile;

Eğitim kurumlarında, Öğretmen, öğrenci ve öğrenme süreçlerinde, Velilerin okula uyum süreçlerinde, çocukların kişilik gelişim süreçlerinde, Ebeveyn tutumlarını geliştirme süreçlerinde, yetişkinlerin sosyal beceri gelişimi süreçlerinde, Şirketlerde çalışanlarının işe alım ve kişisel gelişim süreçlerinde, Yaratıcı drama lideri yetiştirme süreçlerinde yaratıcı drama yöntemli çalışmalar planlamış, programa dönüştürmüş, uygulamış ve etkin sonuçlar almıştır.

Halen, bu çok yönlü alanlarda yaratıcı drama çalışmalarını yürütmekte ve yeni programları hayata geçirmeye devam etmektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

Çağdaş Drama Derneği, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (1995-ANKARA)

Oluşum Drama Enstitüsü, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (1999-ANKARA)

Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Temel tiyatro eğitimi (2002-İSTANBUL)

Çağdaş Drama Derneği, Yaratıcı drama liderlik eğitimi (2008-İSTANBUL)

VERDİĞİ EĞİTİMLER

İNG BANK, TOYOTA, TİNANİC OTELLERİ/ BERLİN, ECZACIBAŞI VOLEYBOL, GÜNEY DİŞ, KARİYER NET, ATAŞEHİR BEL. KADIKÖY BEL. MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ… çalışan ve yönetici eğitimleri

ANABİLİM, ALEV, BİLFEN, BİRİKİM, ÇAKABEY, İELEV, NEŞE ERBERK, ÖZADER, YA-PA eğitim kurumları, öğretmen, öğrenci, veli, yönetici eğitimleri ve seminerleri        

UYGULADIĞI ÖZEL PROGRAMLAR

DramaKGP (Drama Kişilik Gelişim Programı); Çocukların (5-14 yaş aralığı) kendini tanıma, iletişim, sosyal dikkat algı ve sorun çözme becerilerinin gelişimlerini amaçlayan ve psikolog eşliğinde uygulanan bir programdır.

ÖYD (Öğretimde Yaratıcı Drama); Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Lise… kademelerinde ders konularının Yaratıcı Drama yöntemi ile uygulanarak öğrencilerin, ders konularına ilgi duymasını, bilgileri somutlaştırabilmesini ve kalıcı öğrenmeyi oluşturmasını sağlayan bir modeldir. 

DramatİK (Yaratıcı drama yöntemli kurumsal eğitim programı); Kurumsal şirket çalışanlarının ihtiyaç duyduğu alanlardaki gelişimlerine destek vermek ve İşe alınacak personelin kısa zamanda pozisyona uygunluğunun belirlenebildiği bir programdır. 

5GEN (Yaratıcı drama yöntemli Kişisel Gelişim Programı); Yetişkinlerin, kişilik özelliklerinin kendisinde ve ilişkilerdeki etkisini fark ederek ihtiyaç duyduğu özellikleri roller üzerinden geliştirmesini amaçlayan bir kişisel gelişim programıdır

DramaREHBERLİK (Yaratıcı drama yöntemli rehberlik dersleri); Öğrencilerin duygusal, davranışsal, sosyal gelişmesine destek vermek amacıyla rehberlik konuları üzerinden Rehber öğretmenlere uygulanan bir eğitim programıdır.

YDL Geliştirme Programı: MEB onaylı, Yaratıcı Drama Liderlik Programını tamamlamış liderlerin, yaratıcı drama yöntemini her alanda kullanabilme becerilerinin geliştirildiği özel bir programdır

BİLDİRİLERİ

2011- Anabilim Eğitim Kurumlarında Eğitimde Yaratıcı Drama Projesi  

           Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Sempozyumu-İSTANBUL

2002- İlköğretimde, öğrencilerin derslere ilgisi ile dramanın ilişkilendirilmesi

          Ulusal Yaratıcı Drama Buluşması-ANKARA

1999- Tiyatro oyununun drama yöntemi ile sahneye konması

          Ulusal Yaratıcı Drama Buluşması-ANKARA

 TV PROGRAMI

Anne Baba Akademisi Televizyon Programı; Anne, babaların kendi tutum ve davranışlarını fark etmeleri, ebeveynlik gelişimlerine katkı sağlamaları ve çocuklarına daha verimli ve uygun destek verebilmelerine desteklemek amacıyla 3 bölümlük programda sorumluluk almıştır.