sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

Burcu AY SOLMAZ

Burcu Ay SOLMAZ

Klinik Psikolog / Oyun Terapisti

Biyografi

Burcu Ay Solmaz, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi eğitim fakültesinde tamamladı. Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümü, Tezli Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Tez Çalışmasını; Korkusu olan ve olmayan çocukların; anne-baba tutumları ve anne babaların kaygılarının korkuya olan etkisi üzerine yapmıştır.

Gelişim Üniversitesi Rehberlik Biriminde; Psikolojik Danışman ve Birim Koordintörü olarak 1 yıl süreyle çalışmıştır. Özel bir muayehanede, bir psikiyatrist (Prof. Dr.)  ile 1,5 yıl süreyle klinik olarak (Psikoz, Kişilik Bozuklukları, Duygu Durum Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları vb) ile çalışmıştır. 2014 yılından beri Sizdrama’da Psikolog olarak çalışmakta ve DramaKGP çalışmalarında da çocuklarla çalışmalarını sürdürmektedir. Halen, bir anaokulunda psikolog olarak çalışmaktadır. Halen, Sizpsikoloji bünyesinde çocuk ve ergenlerle çalışmakta ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Hamile danışmanlığı yapmakta ve hamilelere yönelik eğitimler düzenlemektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

İstanbul Psikodrama Enstitüsünde 4,5 yıl Grup Psikoterapisi eğitimi almış ve halen eğitim almaya devam etmektedir.

İstanbul Psikodrama Enstitüsünde, Bireysel Psikodrama ve Kuşaklararası Psikodrama eğitimini tamamlamıştır.

Sistemik Psikoterapi Enstitüsü ile Winheim Aile Terapisi Enstitüsünden 236 saatlik Sistemik Aile Terapisi Eğitimi almıştır.

Oyun Terapileri Derneğinin, Oyun Terapisi Eğitimini tamamlamıştır.

Uluslararası geçerliliği olan FPS ve Oyun Terapileri (APT) ile Psikoloji İstanbul tarafından onaylanan Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) 1. Düzey eğitimini tamamlamıştır.

Theraplay Turkey Derneği tarafından onaylanan Theraplay 1. Düzey ve Marschack Etkileşim Methodu eğitimini tamamlamıştır.

Theraplay Turkey Derneği tarafından onaylanan Grup Theraplay eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Doğum Akademisi tarafından onaylanan Doğuma Hazırlık Eğiticiliği, Doğum Psikologluğu ve Doulalık eğitimini tamamlamıştır.

KATILDIĞI SEMİNER VE KONGRELER

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen  1. Psikoloji Günleri etkinliği çerçevesinde düzenlenen “Çocuklarda Görülen Ruhsal Bozukluklar” seminerine katılmıştır. (21-25/03/2011)

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen  1. Psikoloji Günleri etkinliği çerçevesinde düzenlenen “Toplumsal Anksiyete” seminerine katılmıştır. (21-25/03/2011)

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen  1. Psikoloji Günleri etkinliği çerçevesinde düzenlenen “Stres Yönetimi” seminerine katılmıştır. (21-25/03/2011)

Psikiyatride Sürekli Eğitim Kongresine Katılmıştır (27-30/06/ 2013)

Türk Psikiyatri Derneğinin düzenlediği 49. Ulusal Psikiyatri Kongresine katılmıştır (24- 28/09 /2013)

Bilişsel Varoluş Modeli sertifikasını almıştır (03.02.2013)

Temel Bilişsel Davranışçı Terapi Terapötik Teknikleri sertifikasını almıştır.

Ruhsal Toplumsal Beceri Eğitimi sertifikasını almıştır.

Anne ile Bebeğin İlk Oyunu seminerine katılmış ve sertifikasını almıştır (22.12.2016).