sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

Duygu BERBER

Duygu BERBER

Psikolog / Oyun Terapisti

Biyografi

Duygu BERBER Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. 2014-2016 yıllarında Sakarya Üniversitesi’nde Önleyici Rehberlik ve Danışmanlık alanında yüksek lisansını tamamladı.

Çalışma hayatının ilk 2 senesinde özel kolejlerin anaokulu bölümünde çalıştıktan sonra devlet okullarında anaokulu, ilköğretim ve ortaokul kademelerinde okul psikolojik danışmanı olarak çalışmaya devam etmiştir.

2017 yılında ‘Association for Play Therapy’ tarafından tanınan Family Enhancement & Play Therapy Merkezi ile bu merkezin sertifikalı oyun terapisi eğitmeni Filiz Çetin’den 3 ay süre ile ‘Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’ eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlayarak ‘Oyun Terapisti’ ünvanını almaya hak kazandı. 3-12 yaş arası çocuklar ve ebeveynleriyle; takıntılar, istismar, boşanma, kaygı, depresyon, travma, kronik hastalıklar, bağlanma sorunları, enüresiz&enkopresiz, kardeş kıskançlığı, korkular, tırnak yeme, parmak emme, okul fobisi vb. duygusal ve davranışsal problemler üzerine oyun terapisi ekolüyle çalışmaktadır. Siz Drama ile bu sayede tanışmıştır. Süpervizyon çalışmalarını Siz Psikoloji’de uygulamıştır. 2022 yılından itibaren Siz Drama ailesine katılarak Drama KGP gruplarında gözlem yapmaktadır.

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde 2017 yılında Psikodrama Hazırlık Aşaması’nı tamamlamıştır. 2011 yılında Oluşum Drama Enstitüsü Drama Liderliği Programı’nda bir senelik eğitime katılarak 4. Aşamayı bitirdi. Okullarda Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı eğitimini Nevin Dölek’ten 2007 yılında aldı.

Portage Gelişim Envanteri, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Gessel Gelişim Testi, Denver II Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı Gelişim Tarama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi eğitimlerini alarak bebek-çocuk gelişim ve ilkokula hazır oluş takibi yapmaktadır.

Mesleki eğitimlerine ve gelişimine devam etmektedir. Doğayı, gün batımını izlemeyi, bitkileri, yeni yerler görmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi çok sever. Bu hayatta en çok kızının annesidir…