sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

İpek SÖZEN

İpek SÖZEN

Yaratıcı Drama Eğitmeni

Biyografi

İpek SÖZEN Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nden mezun bir oyuncu ve aynı zamanda bir yazardır. İkişer yıl boyunca oyuncu, reji asistanı ve dansçı olarak; Eskişehir Şehir Tiyatroları ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda yer almıştır. Aynı süreç içerisinde “Fikir Serisi” adını verdiği çocuk oyunlarını yazmış ve sahnelemiştir. Sanat Psikolojisi alanı üzerine çalışabilmek ve yeni bir ufuk kazanmak için bir süreliğine Berlin’e taşınmıştır. Orada Uluslararası İlkyaz Genç Yazarlar Birliği’ne dahil olmuş ve ‘Garnitür Konservesi’ adlı öyküsü PEN-Venezuela ortaklığında İspanyolca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç farklı dilde yayınlanmıştır.

Dramayı, tasarlamış olduğu yazarlık eğitiminde bir farkındalık aracı olarak kullanmaya başlamıştır. Bu aracı destekleyecek Koçluk, Human Design, Access The Bars eğitimlerinin uygulayıcısı olmuş ve drama eğitiminde birçok kaynağı buluşturan yeni bir içerik üretmiştir.

2021 yılı içerisinde Siz Drama bünyesinde Yaratıcı Drama Lideri olarak yer almaya başlamıştır. Yaşama daima aynı mottoyla cevap verir: “Tüm üretimlerimiz hayata ve insana katkısı olsun!”