sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

Meltem Ergen KAHRAMAN

Meltem Ege KAHRAMAN

Klinik Psikolog

Biyografi

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında Erenköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Türkiye Gönüllüleri Vakfı’nda çocuklarla çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Sığınmacılar ve mülteciler ile çalışan bir sivil toplum kuruluşunda 4 yıl boyuna çocuklarla çeşitli grup çalışmaları yapmıştır. Aynı zamanda çocuklarla okula uyum, anksiyete, alt ıslatma, iletişim, duygusal beceri geliştirme alanlarında bireysel danışmanlık seansları yapmıştır.

Eğitim ve çalışma hayatı sürecinde travma müdahale yöntemleri, kişilik bozuklukları ve dinamik psikoterapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, çocuklarda bilişsel davranışçı psikoterapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, MMPI uygulayıcı eğitimlerini almıştır. Şu anda Siz Drama’da psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1991 yılının Aralık ayında epeyce karlı, ismi ile oldukça tezat bir havada dünyaya gözlerini merakla açmış Meltem. O günden bu yana solmayan merakı onu psikoloji ile tanıştırmış. İnsanların, hayvanların, çocukların dünyası hep bir merak konusu olmuş.  Bu alanlarda çalışmalar yaptıkça iyi ki psikoloji bölümü demiş. Şimdilerde ise Siz Drama ekibine katılarak çocukların harika dünyalarına merakla bakmakta, iyi ki çocuklar iyi ki Siz Drama demektedir.