sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR
sizdrama@gmail.com
+90 530 265 12 42
GELİŞİM SİZ’DE BAŞLAR

Ruhi Cem YALABIK

Ruhi Cem YALABIK

Müzik Öğretmeni

Biyografi

Ruhicem Yalabık, Marmara Üniversitesi’nde 2013 yılı Müzik Öğretmenliği eğitimini tamamlamıştır.    

Ana çalgısı Klasik Gitar ve Piyanodur.

Üniversite dönemi, okul derslerinde akordiyon eğitimi almıştır.

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı “Müzik Terapi Uygulayıcısı” sertifikasına sahiptir (2018).

Eğitimini Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji YL (Tez Aşaması) Programında sürdürmektedir.

2014-2016 yılları arası Özel Eğitim Bilimleri Ortaokulunda 5.6.7. sınıflarda Müzik Öğretmenliği ile Branş Mandolin Dersleri vermiştir. Okulun ilk yarı döneminde mandolin orkestrası oluşturmuş ve 23 Nisan etkinliğinde Eğitim Bilimleri okulları arası gerçekleşen konsere 36 Mandolin Öğrencisi ve 20 Koro öğrencisi ile katılmıştır. Bu iki sene içerisinde birçok konser verilmiştir.

2013 yılından bu yana Kurumsal Kolej ve Butik Okullarda Lise, Ortaokul ve Anaokullarında çalışmıştır.

Alzheimer Derneği’nde (Şişli, 2013-2017) ve Adora Bakım Evleri’nde (2019-halen) müzikle rehabilitetif çalışmalar yapmıştır.

Halen, bir anaokulunda yarı zamanlı Müzik Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Halen, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Psikiyatri A.D. Sanat Psikoterapileri Bölümünde yarı zamanlı çalışmakta ve yapılan Ritm-Müzik Grup çalışmaları için süpervizyon almaktadır.

Sizdrama Gelişim Akademisi Ailesiyle 2013 yılında tanışmıştır. 2019 yılı Yaz Okulu kapsamında Ritm-Müzik Etkileşim Atölyesi yapmıştır. Halen, özel derslerine devam etmektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

2012-2014 yılları arası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Eğitim programında 90 saat teori 80 saat deneyim grubu/atölye çalışması, 30 saat staj, 30 saat süpervizyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Narsisizmin Kuramsal Altyapısı, İçerdiği Psikopatolojiler ve Özgül Psikopatolojisi, Narsisistik Kişilik Bozukluğu’nun (NKB) Kliniği ve Psikanalitik Tedavisi seminerleri, Klinik Psikolog Psikoterapist Hakan Kızıltan, Çatı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (2014),

Demans Tedavisinde Geleneksel Dans ve Müziklerin Terapötik Kullanımı Fransız Lape Hastanesi, Dr. Richard Coaten (2014),

Sağlıkta Sanat Sunum ve Çalışma Grubu, Lesley College Dışavurumcu Sanat Terapileri Bölümü, Müzik Terapi Programı Öğretim Görevlisi Dr.Mitchell Kossak, PHD, LMCH, REAT, Fransız Lape Hastanesi (2014),

2014’te Rebecca Walters liderliğinde yürütülen Çocuk Çalışmalarında Eylem Metotları başlığıyla Oyun Terapileri Derneği ve İstanbul Psikodrama Derneği’nin aracı olduğu “Psikodrama, Sosyodrama, Spontanite Tiyatrosu” konulu 18 saatlik eğitim çalışmasına katılım gerçekleştirir.

Yaratıcı Drama Liderliği, 144 saatlik 1. 2. ve 3. kur eğitimini başarıyla tamamlamıştır. SİZ DRAMA (2016).

KATILDIĞI SEMİNERLER             

VIII. 4Arts Uluslararası Sanat Terapileri Öğrencileri Buluşması, Kadir Has Üniversitesi (2013),

“Travma, Sosyal Dönüşüm ve Sanat Psikoterapileri” Bilgi Üniversitesi, Sanat Psikoterapileri Derneği (2014) Seminer ve Eğitimi.

İÜ İTF Psikiyatri Anabilim Dalının II. III. ve IV. Gümüşlük Akademisi Sanat Psikoterapisi Eğitim ve Atölye Çalışmaları-Yaz Okulunda Ritm Atölyesi (2013), Müzik Atölyesi (2014) Müzik-Hareket Atölyesi (2016) yürütücülüğü yapmıştır.

Psikodinamik Yaklaşımla Müzik Terapi, Psikiyatri Alanında Müzik Terapi, Müzik Terapide Farklı Reseptif Yaklaşımlar: Vibroakustik Terapi ve İmgelem Atölyeleri İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri AD, 2016. 27-28-29 Nisan 2016 Tarihlerinde Sanat Psikoterapileri Derneği ve İÜ İTF Psikiyatri

Kliniği Vakfı iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Katılımlı Müzik Terapi Sempozyumu

kapsamında MT Doç. Dr. Esa Ala-Ruona tarafından yürütülen eğitime katılmıştır.